KRUMLOVSKÁ MYSTÉRIA 

Noční výpravná herecká a šermířská show Vám na pozadí jedinečné krásy nočního Krumlova představí celkem 9 tajemných příběhů založených na dobových pověstech. Historické kostýmy, zbraně, pochodně, profesionální šermíři a zkušený průvodce. 
Doba trvání: 1 hod                                                                                           Cena za skupinu: 8 500 Kč     


  

Historické centrum města Český Krumlov si díky své nedotčené starobylosti uchovalo svůj jedinečný Genius Loci – duch místa. Jeho staleté domy a ulice v sobě dodnes skrývají své četné tajemné příběhy a tajuplná poselství.

Pojďme společně poodhalit roušku historie a nahl édnout do minulosti. Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v temném středověku, budete kráčet křivolakými uličkami a stanete se očitými svědky celkem devíti příběhů, které nám minulost uchovala v místních legendách. Předivo dobových příběhů tkala pověrčivá lidská mysl středověkého člověka a tak kromě skutečných událostí spatříte i zhmotnění přízraků a dalších bytostí z říše legend, mýtů a pohádek.

Průvodcem a ochráncem Vám bude zdatný a zkušený muž v dobovém kostýmu, který pamatuje slávu šlechtických dob, dramata mnohých staletí i tíži každodenního života středověkého města. Prožil s městem okamžiky radosti i chvíle smutku. Zná sílu řeky, pevnost kamene a moc alchymistů. Je ozbrojen pochodní a dobře zná umění přežití v ponurých středověkých uličkách města, kde jsou nadpřirozené jevy běžnou realitou.

Zastavení první: Smutný příběh nenaplněné lásky

Setkání s duchem krásné dívky jménem Elsa, která z nešťastné lásky ukončila svůj život v temné hlubině řeky Vltavy

Zastavení druhé: Krčmář

Tragická nehoda místního krčmáře, jeho duch se dodnes zjevuje na místě skonu.

Zastavení třetí: Čarodějnice

V temném středověku mnohé nevinné dívky skončily svůj život v plamenech na hranici. I Starý Krumlov má své čarodějnice a očití svědci ještě dnes vypráví o nečekaných setkáních s nadpřirozenými jevy. 

  

Zastavení čtvrté: Alchymista

Šarlatán nebo vědec a špičkový chemik své doby ? Doba Edwarda Kellyho ano Johna Dee ovlivnila renesanční společnost. Stejně jako „pekařův císař“ Rudolf II, tak i Vilém z Rožmberka prahnul po elixíru mládí. Vzestup a tragický konec slavného krumlovského alchymisty.

Zastavení páté: Krčín

Slavný stavitel rybníků a rožmberský regent Jakub Krčín ukazuje svoji odvrácenou tvář. Příběh o slávě a prokletí geniálního regenta s ukázkou originálních středověkých metod na zvýšení produktivity práce.

Zastavení šesté: Šílený levoboček

Autentický příběh šíleného Dona Julia D´Austria, šíleného levobočka císaře Rudolfa II. Tragický příběh vášně mladého Habsburka, který se odehrál v Krumlově, otřásl na počátku 17. století evropskými královskými dvory.

Zastavení sedmé: Kat

Soudní procesy ve středověkém městě byly rychlé, efektivní a s minimálními náklady na následnou vězeňskou službu. Ukázka dopadení zločince, odsouzení a popravy…..

Zastavení osmé: Duch mnicha

Ve středověké latinské škole v době před Ámosem Komenským vládnou nezvykle kruté metody. Ztvárnění prastarého krumlovského příběhu.

Zastavení deváté: Mše pro neživé

O půlnoci se totiž v blízkosti kostela zjevují umrlci a pořádají černé mše.

Kruh se uzavřel. Dezorientováni spletí starých uliček a pod vlivem tajemných příběhů již pomalu přestáváte doufat ve šťastný konec noční výpravy pro odvážné. O to větší je úleva, když poznáte, že se opět ve zdraví nacházíte na místě, odkud jste vyšli a dokonce jste zpět ve 21. století !

Uděláme vše pro to, aby Vám program Mysteria přinesl hezký a nezapomenutelný zážitek.